Sony SASW7.CEJ BRAVIA Theatre Wireless Subwoofer 7 - Black
- Warranty 1 Year
- Additional InformationSmart App control
- BluetoothYes
- ColourBlack
- Depth (cm)13.4 cm
- Dimensions35.8cm x 35.2cm x 13.4cm
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN4548736165601
Enhance your home entertainment experience with the Sony SASW7.CEJ BRAVIA Theatre Wireless Subwoofer 7 in black. This powerful subwoofer delivers deep, rich bass to complement your movies, music, and games. With wireless connectivity, you can place this subwoofer anywhere in your room without worrying about running cables.
- Wireless connectivity for easy setup and placement
- 7-inch subwoofer for deep, powerful bass
- Designed to complement Sony BRAVIA TVs and home theater systems
- Sleek black finish for a modern look
- Compatible with a variety of audio sources
| Brand | Sony |
|---|---|
| GTIN | 4548736165601 |
| Model Number | SASW7.CEJ |
| Additional Information | Smart App control |
| Bluetooth | Yes |
| Key Feature 4 | Designed to match the BRAVIA Theatre Bar 9, Bar 8, and Rear 8 Wireless Rear Speakers perfectly. |
| Key Feature 1 | 100W of deep bass from the powerful 130mm driver. |
| Key Feature 3 | Can be positioned two ways - either flush against the wall in wide spaces or with the slim side to the front in narrow spaces. |
| Key Feature 2 | It?s wireless, your space will remain clutter-free. |
| Width | 35.2 cm |
| Colour | Black |
| Google Shipping Label | Default Shipping |
| Shipping Width | 49.4 cm |
| Shipping Depth | 20 cm |
| Shipping Weight | 8.7 kg |
| Shipping Height | 41.8 cm |
| Depth (cm) | 13.4 cm |
| Manufacturer Warranty | receipt of purchase must be kept to support any warranty claim |
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Smart Connect | Yes |
| Weight | 6.2 kg |
| Dimensions | 35.8cm x 35.2cm x 13.4cm |
| Height | 35.8 cm |
| Product Type | Subwoofer |
| Product Category Group | CE |
| Colour Group | Black |
| PSTI Compliance | <p>PSTI Compliance - <a href="https://euronics.a.bigcontent.io/v1/static/SONSASW7CEJ_PSTI" target="_blank">Download certificate</a></p> |
| Wi-Fi | Yes |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |
| Is On Display | false |


