Zanussi ZHRX643K 59cm Ceramic Hob - Black
- Warranty 2 Years
- ColourBlack
- Control TypeTouch
- Depth (cm)52 cm
- Dimensions3.8cm x 59cm x 52cm
- FeaturesFlexible Zoning, Touch Controls, Yellow Radiant
- Manufacturer Guarantee2 years
- EAN7332543721511
You can use these zones to cook quickly or simmer slowly, they come in three different sizes to accommodate a variety of pots and pans. You can even take advantage of OvalZone, this oval shaped multipurpose cooking zone evenly heats up pots and pans of different sizes.
Zanussi has included a touch control panel embedded right into the glass. As there are no raised areas, the ceramic surface is easy to clean.
Key features of the Zanussi ZHRX643K are:
-The smooth ceramic hob is easy to clean
-Yellow Radiant (Clean the hob easy and fast just with a few wipes of the ceramic surface)
-Space for any pan, with OvalZone
-Total hob management, with Touch Controls
| Brand | Zanussi |
|---|---|
| GTIN | 7332543721511 |
| Model Number | ZHRX643K |
| Key Feature 1 | Flexible Zoning |
| Key Feature 3 | Yellow Radiant |
| Key Feature 2 | Touch Controls |
| Height (cm) | 3.8 cm |
| Features | Flexible Zoning, Touch Controls, Yellow Radiant |
| Colour | Black |
| Google Shipping Label | Default Shipping |
| Shipping Width | 67.8 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Shipping Height | 11.8 cm |
| Depth (cm) | 52 cm |
| Control Type | Touch |
| Width (cm) | 59 cm |
| Weight | 7.6 kg |
| Dimensions | 3.8cm x 59cm x 52cm |
| Product Category Group | White Goods |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Number of hob zones | 4 |
| Cooking Element Type | Ceramic |
| Cooking Element 4 Power | Back Right 1.5 - 2.4 kW |
| Cooking Element 1 Power | Front Left 0.75 - 202 kW |
| Cooking Element 3 Power | Back Left 1.2 kW |
| Cooking Element 2 Power | Front Right 1.2 kW |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |
| Is On Display | false |

