AEG HK834060XB 80cm Ceramic Hob - Black
- Warranty 2 Years
- Child LockYes
- ColourBlack
- Control TypeTouch Control
- Depth (cm)51.6 cm
- Dimensions0.4cm x 76.6cm x 51.6cm
- Manufacturer Guarantee2 years
The AEG HK834060XB Ceramic Hob is a sleek and modern addition to any kitchen. With its black glass surface and touch controls, this hob offers both style and functionality.
Key Features:
- 4 cooking zones for versatile cooking options
- Touch controls for easy operation
- Residual heat indicators to prevent accidents
- Child lock for added safety
- Timer function for precise cooking
| Brand | AEG |
|---|---|
| Model Number | HK834060XB |
| Child Lock | Yes |
| Key Feature 1 | AutoMax feature |
| Key Feature 3 | Adjustable timer |
| Key Feature 2 | Maximum cooking options |
| Features | AutoMax feature, Maximum cooking options, Adjustable timer |
| Width | 76.6 cm |
| Colour | Black |
| Google Shipping Label | Default Shipping |
| Shipping Weight | 10.1 kg |
| Depth (cm) | 51.6 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Product Range | Electric Ceramic Hobs |
| Weight | 9.16 kg |
| Dimensions | 0.4cm x 76.6cm x 51.6cm |
| Height | 0.4 cm |
| Product Type | Hob |
| Product Category Group | White Goods |
| Colour Group | Black |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Cooking Element Type | Ceramic |
| Cooking Element 4 Power | 1.5kW |
| Cooking Element 1 Power | 0.75kW |
| Cooking Element 3 Power | 1.2kW |
| Cooking Element 2 Power | 1.2kW |
| Energy Rating | - |
| Is Soft Bundle | No |
| Expired Status | No |
| Is On Display | false |
